Škola 2007

Výchovný koncert

Ve čtvrtek 15.11.2007 jsme přijali pozvání polické školy na Výchovný koncert.

Ukončení plavání

Ve čtvrtek 8.11.2007 proběhla poslední lekce plavání. Byla v duchu velkých závodů.
Děti byly rozděleny do několika kategorií, jednak podle ročníků a také podle odvahy. Kdo se nebál plaval bez jakýchkoli pomůcek. Kdo si tolik nevěřil, mohl použít pomůcky - pásky i kroužky.
Protože závodníků bylo hodně, byly nejprve rozplavby. Ty byly pro všechny 25m.
Pak nastalo velké finále. Děti z 1. a 2. třídy plavaly opět 25m, žáci z 3. a 4. třídy dokonce 50m, což byly dva bazény.

Mikuláš

Ve středu 5.12.2007 přišel do školy i školky již tradičně Mikuláš.
Děti byly již od rána jednak natěšené, ale i ustarané. Asi se nenašel nikdo, kdo by se alespoň trochu nebál. Mikuláš si s každým popovídal, rukou podáním mu děti musely slíbit, že budou celý rok zase hodné. Pak skákaly přes čertovu metličku, aby mohly dostat za odměnu malý sáček plný pamlsků.
Všichni pevně doufáme, že slib, který děti Mikulášovi daly, dodrží.

Barevný týden

Ve dnech 12. - 17. listopadu se konal v naší mateřské škole „Barevný týden." Během tohoto týdenního projektu se vystřídaly barvy: pondělí - červená, úterý - všechny barvy, středa - žlutá, čtvrtek - zelená, pátek - modrá.
Barvy jsou všude kolem nás a jsou součástí života. Staly se tedy i součástí všech činností projektu. Každý den děti prožívaly jednu barvu. Rodiče byli s projektem seznámeni a byli vyzváni ke spolupráci při zajištění barevného oblečení, hraček a dalších barevných věcí pro své dítě.

Drakiáda č. 2

Protože při prvním pokusu o Drakiádu nefoukal vítr, slíbili jsme, že uspořádáme kolo druhé. To se konalo ve středu 10.10.2007.
Sešlo se nás opět celkem hodně (přihlášeno bylo 16 draků), počasí nám opět přálo - bylo sluníčko a teplota kolem 20 stupňů Celsia. Jen vítr měl opět dovolenou.

Drakiáda

Podzim je v plném proudu a draci v komorách i kůlnách zbytečně dlouho zahálely. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli uspořádat pro nás již tradiční DRAKIÁDU.

Beseda s pracovnicí PPP

Ve středu 3.října jsme uspořádali besedu s pracovnicí PPP v Náchodě, paní PhDr. Rejtarovou. Beseda byla určena rodičům dětí před nástupem do MŠ nebo již navštěvujících MŠ. Možnost zúčastnit se jsme nabídli i rodičům z MŠ Velké Petrovice.

Den zemědělství

V pátek 14.9.2007 vyjela škola z bezděkovského pracoviště na „Dožínky" do Hradce Králové.

Opět jezdíme plavat

Letos již od prvního týdne školy opět absolvujeme výuku plavání v náchodském plaveckém bazénu pod vedením plavecké školy DENA.

Začal další školní rok

V pondělí 3. září začal další školní rok.
Nejmenší prvňáčky v tento významný den doprovodili do školy rodiče, starší děti již cestu velmi dobře znají.

Stránky