Obec Bezděkov nad Metují
Bezděkov
nad Metují

Svatojánský jarmark

Kdy: 22. 6. 2024 9:00 – 23. 6. 2024

Kde: Žďár nad Metují

Svatojánský jarmark 1

Tradiční trhy s doprovodným programem.

Typ akce: historické akce (ukázka řemesel, ukázka řemesel, ukázka řemesel), ostatní (akce pro celou rodinu, akce pro celou rodinu, akce pro celou rodinu, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro rodiče, akce pro rodiče, akce pro rodiče, akce pro seniory, akce pro seniory, akce pro seniory, akce pro veřejnost, akce pro veřejnost, akce pro veřejnost, besídka, besídka, besídka, slavnost, slavnost, slavnost), trhy, výstavy, veletrhy (jarmark, jarmark, jarmark)
Bezbariérový vstup na akci Akce je vhodná pro děti

Další informace

Adresa místa konání

Žďár nad Metují, Žďár nad Metují, 54955

Časová náročnost

Doba trvání: 15 hodin

Organizátor

Obec Žďár nad Metují
Zdroj: Obec Žďár nad Metují
Datum vložení: 23. 5. 2024 7:42
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2024 7:47
Autor: Správce Webu

Obec Bezděkov nad Metují (německy Bösig an der Mettau) leží ve východních Čechách v okrese Náchod asi 5 km severovýchodně od města Hronova na náhorní plošině nad řekou Metují ve výšce asi 500 m. Žije zde 587 obyvatel. V obci je evidováno 207 domů.

Jeho poloha nabízí pěkné výhledy do krajiny - na část polských Stolových hor (Góry Stolowe), Broumovské stěny, Krkonoše a Orlické hory. V dolní části obce stojí původní chalupy, hotel na Mýtě a vedle něj Hospoda na Mýtě.

V obci se nachází základní a mateřská škola. Leží hned vedle kostela. Z důvodu nedostatku žáků je pouze do 4. třídy a spojila se s ZŠ Police nad Metují. V obci působí skupina Českého červeného kříže, Tělovýchovná jednota Sokol Bezděkov nad Metují, Sbor dobrovolných hasičů a hudební skupina BTK.