Obec Bezděkov nad Metují
Bezděkov
nad Metují

Soutěž Vesnice roku 2024 a naše obec

komise

Naše obec se zúčastnila letošního ročníku soutěže Vesnice roku, která je vyhlašována již od roku 1995. A jak se nám dařilo?

Soutěž Vesnice roku je soutěží prestižní, probíhající ve dvou kolech - krajském a celostátním. Všechny obce jsou neprve hodnoceny v krajském kole a jinak tomu nebylo ani v případě naší obce.

Ve čtvrtek 30. května 2024 nás navštívila jedenáctičlenná komise složená ze zástupců různých subjektů (obce, ministerstva, Spolku pro obnovu venkova, Svazu měst a obcí a případně dalších). Komise má pro hodnocení přihlášené obce 2 hodiny. Za tuto dobu je povinnost účastníka soutěže komisi představit vše, čím se může pochlubit. Na prezentaci obce se nepodílí jen zastupitelstvo a pracovníci obce, ale i zástupci spolků a školy, či naši občané. Ti všichni, a mnozí další, jsou nedílnou součástí života v naší obci. Přípravy byly nesnadné, přesto můžeme s radostí říct, že se vše podařilo a skvělé počasí bylo jen tzv. třešničkou na dortu.

komise

A jaký je výsledek?

Naše obec se umístila na 2. místě v Královéhradeckém kraji. Zároveň jsme získali ocenění Zlatá cihla v programu obnovy venkova - Katerorie A: Obnova, či rekonstrukce památkově chráněných objektů a památek místního významu za komplexní úpravy areálu kostela sv. Prokopa.

Z výsledku máme ohromnou radost a děkujeme všem, kteří věnovali svůj čas a úsilí naší obci, a dokázali tak komisi, že se máme čím pochlubit.

Zde je k nahlédnutí speciální vydání zpravodaje Typ: PDF dokument, Velikost: 4.36 MB.

Odkaz na článek Královéhradeckého kraje: https://www.khk.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/vitezem-krajskeho-kola-vesnice-roku-2024-je-tetin-403853/

Fotogalerii naleznete na stránkách obce - Život v obci - Fotogalerie - Vesnice roku 2024 (zde: https://www.bezdekov.org/zivot-v-obci/fotogalerie/vesnice-roku-2024-413cs.html)

Video k prezentaci naší obce: 

 

 

Přílohy

Bulletin (Vesnice roku 2024).pdf

Bulletin (Vesnice roku 2024).pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 4,36 MB
Datum vložení: 7. 6. 2024 10:01
Datum poslední aktualizace: 12. 6. 2024 8:26
Autor: Správce Webu

Obec Bezděkov nad Metují (německy Bösig an der Mettau) leží ve východních Čechách v okrese Náchod asi 5 km severovýchodně od města Hronova na náhorní plošině nad řekou Metují ve výšce asi 500 m. Žije zde 587 obyvatel. V obci je evidováno 207 domů.

Jeho poloha nabízí pěkné výhledy do krajiny - na část polských Stolových hor (Góry Stolowe), Broumovské stěny, Krkonoše a Orlické hory. V dolní části obce stojí původní chalupy, hotel na Mýtě a vedle něj Hospoda na Mýtě.

V obci se nachází základní a mateřská škola. Leží hned vedle kostela. Z důvodu nedostatku žáků je pouze do 4. třídy a spojila se s ZŠ Police nad Metují. V obci působí skupina Českého červeného kříže, Tělovýchovná jednota Sokol Bezděkov nad Metují, Sbor dobrovolných hasičů a hudební skupina BTK.